Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szomorúan szemlélődik az Öregiskola ablakában Mazsola, ugyanis 2021. január 5-én, kedden 96 éves korában, Párizsban elhunyt az őt, és társait megalkotó BRÓDY VERA báb- és díszlettervező.Amikor 2020 nyarán a Fabula Bábszínháznak köszönhetően bábszínházi előadás formájában élvezhettük az Öregiskolában Mazsola történeteit, még nem gondoltuk, hogy legközelebb az alkotó halálhíre kapcsán vesszük elő az előadásról készült fotókat.Szerencsére velünk maradnak legalább azok a gyermekkönyvek, amelyeknek társszerzője, illusztrátora volt a művésznő! Az Öregiskolából is több ilyet kölcsönözhettek! A gyerekeinket pedig biztassuk arra, hogy rajzolják meg ők maguk is Mazsoláékat, és küldjék el alkotásaikat az Öregiskola rajzpályázatára, január 15-ig!

Őrizzük meg Bródy Vera emlékét eképpen is!