Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2020. január 22-én, a magyar kultúra napján, Vincefi Sándor szobrász, festőművész kiállításmegnyitójával ünnepeltünk. A napokban szomorú hírt kaptunk. „2021. január 4. napján az Úr úgy döntött, Vincefi Sándor barátomnak jobb, ha a közelében van és csak neki alkot…”Köszönjük, hogy megismerhettük a műveit, kedves személyiségét. „Emléke legyen áldott, Nyugalma csendes.”Visszaemlékezésként álljon itt a tavalyi megnyitó beszéd részlete: A mai, nagykovácsi, „magyar kultúra napja” is alkalom, alkalom arra, hogy ünneplő ruhában, ünneplős lélekkel itt állhassunk és átadjuk magunknak a jeles napon a kiállító művész, Vincefi Sándor művészete befogadásának.

Vincefi Sándor szobrász-festőművész tárlatának a Godot-ra várva címet adta. A címadó szoborcsoport természetesen itt szerepel a kiállításon. Mielőtt a művekre összpontosítanánk, ismerjük meg a művészt, Vincefi Sándort!Vincefi Sándor 1952-ben született Bukarestben, szinte tévedésből, ahogy maga fogalmazza, édesapját szolgálata kötö